.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leden - element vody

Element vody je opravdu v posledních dnech znát. Teploty vysoko nad nulou, déšť a po sněhu ani památky, i když má být nejchladnější měsíc v roce. Ale co není může být.

Voda ve svých všech skupenství patří k zimnímu období a k roku 2024 obzvlášt. Tedy celé desetiletí je protkáno tématem vody a to bud' jeho nedostatkem nebo naopak nadbytkem, a tento rok je složen z více čtyřek, tedy tématu vody se nevyhneme.

Kdybych měla vzít jen tento měsíc, tak k němu náleží orgán močový měchýř.

Tradiční čínská medicína vychází z pěti elementů a k nim přiřazených párových orgánů. U nás vycházíme z počasí, čtyř ročních období a dvanácti měsíců.

Co po nás tedy leden chce.

Rok 2023 je ukončen a ten nový teprve před námi. Jak bude vypadat, záleží hlavně na nás a na našem záměru, který si vytvoříme.

Abychom ho ale mohli vytvořit, musíme vědět, kdo jsme a kam jdeme, jaké jsou naše schopnosti a dovednosti, kde bereme sílu a odvahu a jaké jsou naše zdroje. Bez strategie se budeme v životě jen plácat jak ryba na mělčině.

Zima nám dává naději, že přijde teplo a léto, že po konci je začátek. Máme šanci osvobodit se od starého a nefunčního a nalézt odvahu a víru v sebe, v život a lepší svět.

Chceme-li změnit svůj život, měli bychom uznat a ocenit sami sebe, zvědomit si své silné i slabé stránky a připomenout si, kolikrát jsme v minulosti překonali náročná období, která zvládneme i příště, když nastanou.

 

Uctít sebe, své předky a důvěřovat své duši, která moc dobře věděla, do jakého rodu a proč se inkarnuje, aby co nejlépe naplnila své poslání v tomto životě.

Nebojte se a důvěřujte, ale zároveň buďte všímaví. Ne každý to s vámi myslí dobře a rád by vás možná přiměl k něčemu, co vy nechcete, rádoby sladkými slovy a nereálnámi sliby.

Element VODA představuje naši vůli, odhodlání, odvahu i nastavování si svých osobních hranic, aby se voda nevylila do stran, ale zároveň by neměla stagnovat a stát. Stala by se z ní zahnívající a zapáchající stoka.

Se zimou je spojena bohyně Morena, ošklivá, zamračená stařena, strážkyně odpočinku. Je bohyní smrti a umírání, ale i klidu a nadhledu. Přivolejte si bohyni Morenu kdykoliv, kdy potřebujete nadhled, zklidnění, abyste byli schopni uvidět, co vám v životě už neslouží, co musí odejít a když máte pocit, že selháváte a jste málo výkonní. Témata, která se často objevují ženám v období menstruace. Stařena Morena je moudrá, plná zkušeností a rad, je strážkyní řádu a pořádku.

Nemůžeme vkročit do období jara s nepořádkem uvnitř  i kolem sebe, s chaosem a nejasnou vizí.

Ptejte se sami sebe: Jak se právě teď cítím? Co potřebuji? Nesešla/nesešel jsem ze své cesty a jestli ano, není ta odpočka moc velká a zbytečná?

Jak funguje náš močový měchýř ledviny

 
Močový měchýř je spojován se zimou. Hromadí a následně vylučuje moč, která je konečným produktem čištění tekutin v těle. Odtraňuje nejen toxiny z těla ven ale i staré zažité vzorce a automatismy, které v sobě nosíme, i staré vzpomínky, co nám už neslouží.

Močový měchýř a ledviny souvisí s naším autonomním nervovým systémem, který je nevědomý, i když některé procesy můžeme spoluovlivňovat jako je např. dýchání. Proč je to důležité? Protože tento systém je „vstupem" k našemu nevědomí, k našim nejhlubším vzpomínkám.

Podle západní medicíny je močový měchýř dutým orgánem, který shromažďuje moč a následně ji vypouští.  

Malá perlička: Astronom Tycho Brahe podle pověsti zemřel kvůli prasklému močovému měchýři, protože nemohl vstát od stolu dříve než císař. Ale to není možné, protože po určitém množství dojde k samovolnému úniku. Moč. měchýř ale prasknout může, když je moč. trubice ucpaná nebo stlačená zvětšenou prostatou a došlo k prudkému nárazu.

 ❄

S lednem souvisí barva bílá , která  je symbolem čistoty, jasnosti, nevinnosti a znamená přímost a lásku k pravdě.
Společně
tmavě hnědou a čenou může posilovat právě čistotu našeho záměru a odhodlání.

Jak se projevuje nerovnováha v močovém měchýři na tělesné úrovni?

Napětí svalů kolem páteře, napnutí na zadní straně nohou a kyčlí, kde běží dráha měchýře. Ischias a ústřel, zánět moč. měchýře, studené hýždě. Tepající a tupá bolest hlavy. Křeče a bolesti v lýtkách i krvácení z nosu. Nedostatek potu, suchost a žízeň.

Element vody můsobí jak na ledviny tak i na močové cesty a měchýř, takže ženy mohou častěji trpět záněty, bolestmi v podbřišku a pálením při čůrání.

Uši jsou vývodem ledvin i moč. cest a proto si je chraňte před chladem a větrem, abyste vy nebo děti neměli záněty a bolesti uší. 

Co po nás leden  chce na úrovni mysli?

Ztišit se, jít do sebe, zaměřit se na sny, touhy a přání, ocenit, co jsme dokázali, čeho jsme dosáhli a 
dotknout se své nejhlubší pravdy.

Močový měchýř je jeden z nejcitlivějších orgánů, který reaguje na naše emoce. Strach, obavy, leknutí, ale i chlad a studené nohy, mají velký vliv na činnost měchýře.  Není-li v rovnováze, ovlivňuje veškeré tekutiny v našem těle, tedy pocení, sliny, suchost v kloubech. I nadměrná sexuální aktivita vyčerpává energii ledvin a tím může dojít k tzv. líbánkové cystitídě.

Zánět močového měchýře souvisí s tématem „puštění". Není to jen o schopnosti pusit, ale i o tom, jak je to pro nás složité a bolestivé a jaké strachy při „pouštění" pociťujeme. I zadržované slzy se mohou projevit slabostí moč. měchýře.

 Ledviny a močové cesty souvisí s partnerskými vztahy nebo s autoritami. Ale o tom v jednom z příštích článku, protože tématem je strach, který oslabuje ledviny a to je na delší psaní. Zatím si můžete poslechnout

záznam webináře Překonej svůj strach

Máte strach, který Vám brání v dosažení tvých cílů? Bojíte se dělat změny? Řešíte, jak překonat strach v náročných situacích, v zaměstnání, v partnerství? Máte strach z odmítnutí, kritiky, neúspěchu, z nesprávného rozhodnutí?  Všimli jste si, že strach a obavy vás limitují ve  vztazích a někdy vás dokáží úplně ovládnou?

Ve webináři se dozvíte jak strach vzniká, jaké má fáze, jak si pomoci a další užitečné rady.

Chci si objednat záznam webináře

Co po nás chce leden na úrovni těla?

Dodat do těla teplo a neztrácet ho, být radostný a odlehčit tělu mentálně i fyzicky, například lehčím jídlem, vývary, jíst rýží místo brambor a knedlíků. 

A zahřát se buď, jak říkaly naše babičky, košilkou nebo jídlem a nejlepší s někým pod dekou. Vztahy nesmí vychladnout!

Do svého jídelníčku zařaďte ledvinové fazole, fazule aduki, ječmen a pohanku, podzimní zeleninu, cibuli, česnek, brokolici, kysané zelí, nejezte brambory, rajčata a lilek, co nejméně cukru a sladkostí, což chápu, že během Vánoc to nebylo snadné. Naštěstí jsou svátky za námi a tak můžeme svému tělu dát to, co potřebuje. Udělejte si koktejl z chlorelly pyrenoidosa  - nezpůsobuje zácpu, zeleného ječmene a spirulíny. 

Velmi omezte kávu, která oslabuje ledviny a raději vyzkoušejte kávu z čekanky, je moc dobrá! Pijte kopřivový čaj a čaj z medvědice lékařské (ideálně vlažný mezi 15-17 hodinou před prvním douškem si dát do pusy 1/2 lžičky sody.

Ledviny a močové  cesty podpoříte také spánkem, dechovým cvičením, teplem, čaji a esenciálními oleji.

Na močové cesty je skvělá medvědice list. Dejte si lžičku Medvědice (má ji Grešík) do 1/4 litru vařící vody, přikryjte a nechte 15 minut louhovat. Pak sítko vyndejte a nechte zchladit na pokojovou teplotu. Než se poprvé napijete, dejte si do pusy 1/4 lžičku jedlé sody a zapijte vychlazeným čajem. Tento čaj pijte každý den mezi 15-17 hodinou cca 3 týdny, pak si udělejte pauzu a můžete pokračovat. 

🌿 A jaké bylinky jsou ještě skvělé na močové cesty? 🌿

Zlatobýl obecný, přeslička rolní, vřes, libeček lékařský, lichořeřišnice (tinktura nebo jíst čerstvé květy) a tulsi - bazalka posvátná.

Samozřejmě brusinky, ale pozor na ty proslazované, je v nich hodně cukru. Můžete pít denně 100-200 ml brusinkové neslazené šťávy, při akutních stavech i 500 ml, ale max. 4-5 dnů!
Brusinka způsobí, že se na stěny močové trubice, měchýře i močových cest neuchytí bakterie  a umí je na sebe navázat a poté vyloučit. Obsahuje vysoké dávky vitamínu C a vyrovnávají Ph v moči. Dávejte také pozor na zvýšený příjem bílkovin, cukrů a tuků.

A tady mám pro vás několik typů jednodruhových olejů a směsí olejů od české společnosti Bewit.

Jestli nemáte ještě difuzér, tak se podívejte na tento výběr: DIFUZÉRY

Stačí kliknout na podtržené názvy olejů a směsí.

🌿 Help K 

- naprosto úžasná směs, která podporuje ledviny a močové cesty, má schopnost snižovat krevní tlak, podporuje tvorbu červených krvinek, je anibakteriální a antivirový. Dává se do difuzéru, nebo se naředí nosným olejem a natře na oblast ledvin a beder nebo na plosky nohou. Pomáhá i od bolesti zad, související s ledvinami.

🌿 Water- voda

- navozuje klid, pohodu, vůni vody i trochu lesa, uzemnění. Je to opět podpora vodního elementu. Obsahuje cedr, tymián, jalovec, cypřiš, santal, geranium.

🌿GUR 

 - tato směs je naprosto skvělá na urogenitální problémy. Obsahuje cedr, geranium, eukalyptus, citronovou trávu, kadidlo, oregano, skořici, palo santo i myrhu.

🌿 ANTIS 

 - tato směs je skvělá na zklidnění a proti stresu, který nám odebírá energii a sílu a odlehčí přetížené mysli. Obsahuje pomeranč, bergamot, levanduli, řebříček, heřmánek, slaměnku.

🌿 CEDR

  - o něm se zmiňuji i v ukázce. Tento olej pomáhá při urogenitálních infekcích, je lehce močopůdný, snižuje bolest a stísněnost a podporuje nás v období krizí. Může pomoci s uvolněním ledvinových kamínků, ale před tím, když víte, že je máte, je lepší mazat oblast ledvin citronem, aby se kameny rozpustily a poté cedr.

🌿 Geranium

- na muškát nedám dopustit! Kdykoliv cítím tlak v moč, měchýři, okamžitě beru geranium a mažu na podbřišek. Účinek během pár minut! Je to nejlepší olej pro lidi, kteří mají tendenci uzavírat se do sebe a obrňovat se, uvolňuje naše bariery a dělá nás měkkčími.

 

🌿PALMAROSA

Palmarosový esenciální olej voní jemně, svěže, čerstvě a citrusově. Harmonizuje vaši mysl, pokud se cítíte úzkostně, nejistě, jste nervózní a těžce snášíte nepřítomnost lidí, které milujete. Je skvělý při zánětech močových cest.

POZOR! V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ SE PORAĎTE O UŽÍVÁNÍ ÉTERICKÝCH OLEJŮ A DOPLŇKŮ S ODBORNÍKEM!

Co po nás leden chce na úrovni domova?

Vytvořit pocit  tepla.  Zjistit, co je nefunkční, to opravit nebo vyměnit, odstranit zbytečnosti. Zaměřit se na ruce a tvořit rukama.

 

Každý měsíc má pro nás radu, dar ale i upozornění.

Moudrost ledna:

I když pohyb  kolem nás zmrzlý v ledu a sněhu, život kolem nás proudí a teče, stejně jako voda v nás i v přírodě a nemusíme ji nikam tlačit. Nebát se vlastní křehkosti ani síly, důvěřovat v nelehkých časech a přijímat vše tak, jak to je. Bez hodnocení a kritiky. Nechat odplout co je nefunční a co už nám neslouží.

Dar ledna 

Řád, pořádek, moudrost, poznání, uznání vlastní hodnoty a darů, vize a sny, přijetí svého místa v rodině i na Zemi. Odhodlání a vůle.

Upozornění ledna

Pozor na přílišný tlak, smutek, stres a pocit nedostatečnosti. Myslete na své zdraví a zdraví své rodiny. Nespoléhejte se jen na lékaře, ale sami o zdravírodiny pečujte správnou stravou, bylibnkami a oleji.

 je mnoho éterických olejů, které mají sílu antibiotik, dokáží během chvíle snížit horečku, utišit kašel, zklidnit nervový systém, snížit krevní tlak i cholesterol v krvi, zabránit infekci i ztlunit bolest hlavy a  svalů bez chemie. Neměli bychom naše těla ještě více zatěžovat škodlivými látkami a léky dát jen opravdu v nejnutnějších případech.

A proto mám pro vás tyto dva zázraky v tekuté i čokolodávé podobě se silou antibiotik:

🌿 PROTECT 

Obrňte se s esenciální směsí BEWIT Protect, která vás dokonale ochrání. Mnohé odborné studie se zabývají možnostmi podpůrného působení jednotlivých esenciálních olejů, obsažených ve směsi, na lidské zdraví. Jedná se o tyto oblasti:
Řešení onemocnění viry, bakteriemi, plísněmi, kvasinkami a problémů se zažíváním. Může také podpořit ochranné mechanismy  psychické zdraví (řešení chronického únavového syndromu), regeneraci organismu po očkování a prodělaném virovém onemocnění, a obecně imunitní systém. Obsahuje tyto velmi účinné oleje: Tee Tree, Oregano, eukalyptus, hřebíček, skořivi, tymian, kadidlo, myrhu, citron, kopaibu, mátu, bazalku.

Pro malé děti zvolte jemnější variantu BODYGUARD  a IMM. Na horečku je skvělý citronový olej nebo směs BYFEV. S horečkou a snižováním pomocí olejů a zábalů na předloktí a kotníky mám 20-ti leté zkušenosti.

  •  

🌿 BEWIT PRAWTEIN PROTECT

Tento prawtein, za který Bewit obdržel zlatou medaily za doplněk stravy, obsahuje oleje, které jsou ve směsi PROTECT a k tomu další látky, jako výtažky z mořských řas a pupenů stromů...

Základní složkou prawteinů jsou 100% přírodní BIO RAW fermentované nepražené kakaové boby. Po samotném sušení na slunci se tyto kakaové boby zbavují slupek a drtí se na nibsy. Ty se následně i s ostatními surovinami melou na jednotnou hmotu – výsledný prawtein, a to dosud tím nejšetrnějším způsobem 24 hodin. V Prawteinu PROTECT spolu harmonicky spolupůsobí ty nejsilnější byliny a superpotraviny. Se všemi obsaženými surovinami vytváří komplexní produkt pro duševní i fyzickou podporu, a to té nejvyšší možné kvality. 

 

Jak podpořit sebe i rodinu už víte.

A kde koupit olejíčky a další produkty v té nejvyšší kvalitě s terapeutickými účinky, certifikací? 

V české firmě Bewit 🍂

Zde se můžete zdarma registrovat. Poté se vám otevřou akce a slevy, které určitě využijete jako nádherné a smysluplné dárky  🎁

A pro váš první nákup v Bewit jsem vám vygenerovala slevový kódna 15% slevu.

Stačí do Uplatnit voucher vložit

SGQSR22TBSM

Oleje můžete zakoupit i na mém e-shopu.