Emoce, láska, zklamání,

temná stránka, naděje.

Každý má svá tajemství.

Emotivní román o nalezení cesty zpátky k sobě.

Téměř každý si během života nasazuje různé masky šťastné tváře, aby vědomě či nevědomě za ně ukryl, kdo doopravdy je. Své slabosti, touhy, nespokojenost ale i strachy a nejistoty.

0
knih s osobním věnováním jen na mých stránkách
0
Prodáno

Co skryji, nikdo nevidí. Opravdu?

Všichni něco skrýváme. Všichni si nasazujeme masky, které mají ostatní přesvědčit o naší dokonalosti. Platí to i pro Teu a Tomáše, manžele a rodiče, jejichž vztah se zmítá v krizi. 

Tea se utvrdila v tom, že bez chyb bude jen pokud zvládne všechny role: být skvělou manželkou, milenkou, matkou, dcerou, kamarádkou, sousedkou… 

Zrcadla, která si s Tomášem vzájemně nastavují, jim mohou ukázat, jací doopravdy jsou. 

NASTAL ČAS, ABY VŠECHNY MASKY SPADLY.

Proč si knihu přečíst?

Téměř každý si během života nasazuje různé masky šťastné tváře, aby vědomě či nevědomě za ně ukryl, kdo doopravdy je. Své slabosti, touhy, nespokojenost ale i strachy a nejistoty.

Schovávat a potlačovat nechtěné vypadá jako dobrá strategie přežití, kdy se vyhýbáme nepříjemnostem, kritice a ponižování, ale bohužel je to jen mód přežívání a ne život.

Toto chování nám bere obrovskou energii, protože musíme skrývat to, co si myslíme, že ostatní nechtějí vidět, co je pro nás a okolí nežádoucí, nepřijatelné.  Musíme okolí přesvědčit, že nejsme slabí, neschopní a líní jedinci.

A tak nás negativní emoce a myšlenky, vše co popíráme a za co se stydíme časem ovládne a získá nad námi moc.

Temný stín nás má v hrsti a my přestáváme být svobodní.

Každému chování předchází rozhodnutí, kterých za den uděláme desítky, stovky. Někdo o svých volbách nepřemýšlí, jiný hodiny přešlapuje na pomyslných křižovatkách a nedokáže se rozhodnout.

Náš současný život ale nevytvořilo jedno špatné rozhodnutí, ale mnoho a mnoho chybných. Stejně tak naši budoucnost netvoříme zítra ale dnes.

Můžeme se začít nenávidět, můžeme obviňovat druhé, ale faktem je, že jsme to jen my, kdo svůj život mění, a změnit může, a to díky porozumění sebe sama, pochopením toho, jak se rozhoduji a zda má rozhodnutí ovlivnuje strach, obavy, lenost nebo zvyky a automatismy.

 

Ukázka z knihy

Chtěli byste si zdarma přečíst více stránek knihy?

Pod maskou stín

A proč si knihu objednat?

Mám totiž pro vás něco, co nikdo jiný mít nebude!

 • ILUSTRACE
  od Zuzky Kodymové, které v knize také nenajdete!
 • VĚNOVÁNÍ
  Každou knihu osobně podepíši, a doufám, že podpis bude i od Zuzky Kodymové.
 • CENA
  Velký fandové, kteří si kupují víc jak 20 knih, mají 20% slevu a knihy posílám s věnováním pro obdarované.

Pod maskou stín

Kniha o ženě, která je na hranici propasti a rozhoduje se, zda se vzdá nebo odevzdá, zda má žít či jen přežívat, zda znovu pustí lásku do svého života a partnerství nebo to už nějak „doklepe".

Kniha o velké odvaze ponořit se do hlubin sebe sama a podívat se do očí své temné stránce, své Lilith.

 

„Jak bláhová a namyšlená jsem byla a často ještě jsem! Jenže nasazené masky už se nějak prožraly do mé kůže a nechtějí dolů, a tak lžu sobě a hraju hry, které si myslím, že svět kolem mě chce vidět. Na mou obhajobu musím říct, že jsem to dlouho nevěděla. Myslela jsem si, že chodím do svých hloubek a temných zákoutí a že to, co jsem tam našla jsem i pochopila, zpracovala a ukončila.
Když skrývám, tak maskuji, potlačuji a nejsem v žádném případě svobodná. Je to jen velká iluze, kterou se den co den krmím. Jsem v zajetí svých vlastních strachů, pochybností a domněnek, lží a sebeobviňování.
Jak by mi bylo krásně, kdybych se nebála být sama sebou, byla autentická a pravdivá! Dokázala se za sebe postavit, říct svůj názor i kritiku.
Jenže jak to mám krucinál udělat?
Jak mám přestat skrývat něco co už jsem zapomněla, že skrývám a nemám ani páru o tom, kdo jsem?"

A CO VY?

Taky si ráno, sotva otevřete oči, nasazujete krásnou masku v domnění, že ukryjete sebe sama?

 

O čem tedy kniha je?

 • O nekonečné touze žít a tvořit
 • O strachu, studu a popírání
 • O krizi manželské i osobní
 • O destruktivních vzorcích
 • O hledání sebe sama
 • O odpuštění, lásce a naději
 • O nalezení a přijetí vlastních stínů
 • O novém vědomém vztahu

„Jsou chvíle, kdy se ve mně pohnou tektonické desky a něco se z temných hlubin snaží vyvalit nahoru. O to víc to nechtěně prosakující pěkně zatlačuji zpátky. Jaký to má důsledek, jsem už zjistila. Bouchne to, ale nikdo nemůže říct, že nečekaně. Papiňák má dobré sebezáchovné mechanismy v podobě syčícího ventilu a ignorovat varovné signály není dobrá strategie.
Věděl Denis Papin už před skoro 350 lety, jak důmyslný stroj vytvořil? Hrnec na rychlé vaření i zástupný symbol potlačených emocí."

Doporučení

Pod maskou stín. To je názov pripravovanej knihy Veroniky Fey Kren. Keby som ju mala opísať len jedným slovom, bolo by to nádherná. Nádherná vizuálne, nádherná myšlienkami. Mám rada pekné knihy, ktoré si môžem najprv obzerať, ovoniavať, len tak si v nich listovať. A táto je tak krásne ilustrovaná, že čarovný okamih začítania možno oddiaľovať nekonečne dlho. No a potom... Neskutočne ma bavila od prvej po poslednú stránku. Je to príbeh Tei, ženy, ktorá v snahe byť dokonalou manželkou, milenkou, matkou stratila samu seba. Rodové stereotypy, staré vzorce správania vštepené v detstve ju dostali nad priepasť. Navonok krásna žena, ktorá s úspešným, zabezpečeným mužom a dvoma deťmi vytvorila dokonalú rodinu. Život, o akom iné ženy snívajú. Vo vnútri ale rozorvaná bytosť, plná pochybností o sebe a strachov zo zlyhania. Vnútornú silu hľadať vlastné ja a konečne sa v živote postaviť za seba v nej prebudí až manželská kríza... Dej plynie príjemne, bez zádrhelov a hluchých miest, ako to niekedy u nevypísaných autorov býva. Prestať na chvíľu čítať dovoľujú len Teine vnútorné dialógy, nútiace o nich popremýšlať. Neviem, kedy presne bude román dostupný, ani v akom náklade vychádza, ale odporúčam postrážiť si to. Vydanie prvej autorkinej knihy som ja neustriehla a potom som musela čakať na dotlač.
Manuk.booksIG knihomolka

Výhodné balíčky

Něco pro vás mám...

Kniha Pod maskou stín a Být sama sebou

Obě tyto knihy vás mohou krásně inspirovat.

Cena: 748 Kč 

Kniha Pod maskou stín a komplet Být sama sebou

Květová voda vás krásně rozjasní, probudí a zahalí vůní růže, bergamotu a kadidla za podzimních a zimních večerů a dodá potřebný klid a uvolnění.

Cena: 1.047 Kč 

Být sama sebou - komplet

Objednejte si knihu, Osobní parfém 10 ml v roll-on lahvičce a Květovou vodu 50 ml v lahvičce z pískovaného skla.

Cena: 648 Kč 

Recenze a reference na knihu

Být sama sebou

Drahá Veroniko, z celého srdce Vám děkuji za krásné a hodně inspirující čtení. Zhltla jsem Vaše dílo na posezení a stále ještě trávím!😃Přemýšlím denně o Vašich slovech která mě nutí zcela přehodnotit moje dosavadní postoje a přístup k osobnímu životu. Takže za mě zcela jednoznačně! Vaše mise splněna! 😃
Kristýna
Milá Veroniko, zatím jsem přečetla jen 45 stranek, ale uz jsem se smála, slza mi ukápla, zamyslela jsem se, vzpomínala jsem a taky se bála... Tolik pravdy, která se mě tak moc osobně dotýka... děkuju 💐💐💐 a Kniha je nádherná - krásné obrázky, úžasně hladké stránky a ta vůně ... ach, osveěžena květinovou vodou a provoněna osobním parfémem vám přeji dobrou noc .
Daniela
Kniha je velmi silná. Už několik dní přemýšlím o tématech, která mě velmi zasáhla. Děkuji!
JankaÚčetní
Verunko, druhou půlku knihy mi bylo dopřáno dát na jeden zátah a párkrát jsem si musela dělat pauzy na rozdychani, utření slz, zamyšlení.. Jako první mě napadlo, že jsem na tebe prostě hrdá ❤️ Otevřela jsi nejen svoje srdce, ale také otevíráš srdce všem svým čtenářkám... Děláš svět lepším a za to ti děkuji. Přeji celé tvé velké rodině mnoho přítomných okamžiku v lásce. Objímám tě ❤️
Adéla Havlíčková
Chybí mi ještě pár stránek. Na začátku jsem si říkala, že ji budu mít za 2 dny přečtenou, ale jsou kapitoly, kdy musím knížku odložit a vstřebat příběh, protože se do něj promítají i mé zážitky a vzorce. Děkuji moc za tvé sdílení, takto psaný životopis jsem ještě nečetla. Byly chvíle, kdy jsem tě chtěla moc obejmout, pak i mně padaly slzy a potřebovala jsem obejmout i já. Máš můj obdiv a velké děkuji za tvůj příběh 🙏🤗🌹
Monika Tomášová Krpálová
Dobrý večer, nedá mi to a musím vám napsat zpětnou vazbu na vaši knihu, kterou jsem si koupila. Nic jsem od ni nečekala. Teda, vlastně vůbec nevím proč, ale představovala jsem si její obsah něco jako Viewegha v provedení růžové knihovny a knihu jsem kupovala s tím, že ji možná ani nebudu číst. Teda, ale teď jedno velký wow. Ta kniha je nádherná, hluboká, i když na čtení nemám moc času, tak každou volnou chvilku už po ni 2 dny sahám a prostě mám pocit, že tohle je přesně to, co jsem hledala, když jsem si něco chtěla počíst. Tolik věcí je pojmenovaných tak, že mi najednou dávají smysl. Prostě ta kniha je opravdu krásná a i když jsem to neměla v plánu, musím o ni přemýšlet a těším se s každé chvilky, kdy si z ní mohu kousek přečíst. Asi není pro každého, asi mě tak oslovila i pro to, že jsem v podobné životní fázi, ale prostě musím napsat, že opravdu smekám, jak hluboce jste se do věcí dokázala podívat a jak poutavě a výstižně je popsat. Takže moc díky za knihu, myslím, že až ji dočtu se k ní budu vracet.
Monika Hrubá
Vážená a milá Veroniko, Vaši knihu jsem přečetla během jediného dne, takže jedním dechem. Objevila jsem v ní mnoho vhledů i do naší rodinné ženské linie, ve spoustě věcech mi je už pár let více jasno, k některým jste Vy přidala poslední kousek do mozaiky. Děkuji za velmi otevřenou zpověď a Váš příběh, děkuji za to, že se nacházíte a už neztrácíte a pomáháte tak všem ženám, které jsou připraveny být pevnými, krásnými a laskavými bytostmi užívající své ženství a rozdávajícími své přirozené dary a talenty. Těším se, až Vás poznám osobně! S láskou a úctou Pavla 😘🙏❤️
Pavla
Milá Veroniko, hned jsem se začetla. Kniha je překrásná, obálka, barvy a hlavně tedy ten papír, to je slast! V prvních kapitolách (nyní jsem u dospívání) jsem musela několikrát přestat číst a "nadechnout" se 😕 Cítila jsem kámen a sevření na hrudi a bylo mi nehezky. Obdivuji vás ještě víc než před obdržením knihy a to mě čeká ještě pěkný kus k přečtení. ❤ těšila jsem se také, jaká kartička si najde cestu od vás ke mně, ale nenašla jsem žádnou. Nevadí, asi to tak mělo být. Stejně děkuji. Dája K.
Dája
Milá Veroniko, tak dlouho jsem váhala s objednáním Vaší knihy, až mi skoro doslova spadla na hlavu u Janičky Hašplové v úterý v podvečer a to přesně tehdy, kdy jsem to potřebovala.❤️ V úterý večer jsem si ji dovezla domů, včera přečetla, dnes píšu děkovná slova. Děkuji, děkuji za Vaše otevření duše a takovéto krásné předání všeho niterného nám všem. Častokrát jste popsala i mé vlastní zkušenosti a pocity, které já sama nedokázala nikdy pojmenovat, děkuji za tuto ohromnou pomoc. Moc si toho vážím, jste mi v mnohém inspirací... Přeji vše dobré a ať kniha slaví.
Kateřina