Moje cesta k terapiím

Kdysi, asi před 10 lety, mi osobní konzultace a terapie moc pomohly. Vím, jak těžké může být, se rozhodnout a začít o sobě s někým jiným mluvit. Překonat svého našeptávače v hlavě, který vám neustále tvrdí, že je to na nic, že se nic neděje, takto žijeme všichni, není snadné. Ale vaše duše už se probudila a vy začínáte cítit a vnímat. Chcete do svého života přinést více lásky, emocí, krásy, zdravých postojů, respektu k sobě, partnerovi i dětem. Naše vzorce, podle kterých jednáme, komunikujeme a reagujeme při konfliktech, vznikala po celou dobu našeho dětství. Načítali jsme emoce maminky a tatínka a i nevyřčená slova nám mohla ublížit. Tím, že podle těchto vzorců a způsobů chování žijme skoro celý život, často nejsme schopni vidět a zmírnit  jejich vliv, abychom nakonec je dokázali přepsat a vytvořit své vlastní. V hloubi můžeme cítit vztek na maminku, která se vám málo věnovala, nedala vám lásku, kterou jste jako dítě potřebovali, protože hodně pracovala. Zlost na otce, který sice s vámi žil, ale nepodporoval maminku ani vás, nikdy vás nedokázal pochválit, jen vyčítal. Můžete cítit žárlivost na mladšího sourozence, který si dokázal vykřičet větší pozornost a má ji od rodičů i v dospělosti a jen zneužívá jejich stálé péče a vy jste jediní, co rodičům opravdu pomáhá a stará se o ně. Tyto emoce jsou oprávněné, když je prožívá dítě. V dospělosti nám už ubližují. A i když  jste chlap jak hora nebo žena velmi schopná, jsou situace, kdy jedno slovo, věta, vůně může spustit starý dětský vzorec a my jsme v zajetí svých dětských emocí. V tu chvíli nevíme, kdo jsme. Zda naše reakce jsou opravdu naše nebo rodičů a my je jen jako malé děti v obraně a ochraně sebe sama, převzali a používáme. Často se tyto vzorce spínají ve vztazích a ne nadarmo si k sobě přitáhneme člověka, který dokáže na jemnou strunku zabrnkat a hádka je na spadnutí. Oba na sebe křičíte, vyčítáte si možné i nemožné, ale nejste to vy – dospělí lidé, ale naštvané, zraněné, opuštěné, nemilované dítě, které reaguje na stejně naštvané, zraněné, opuštěné a nemilované druhé dítě.

Možná, jsou vám některá slova blízká a máte před očima podobné situace.

Možná vnímáte nějakou nepříjemnou emoci, hlas soudce, který vás přesvědčuje, že tyto slova jsou nesmysl a nic dobrého vám nepřinesou. Nechte ho, ať se vypovídá a vy se vnořte do svého nitra, srdce a tam hledejte odpověďi.

Moje cesta je pomáhat odkrývat staré, již nefunkční vzorce, navracet k přirozenosti, k ženství a mužství. Pomáhat vkládat do vašich životů více lásky, sebeúcty, hledat vaše dary a poslání.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.