Vystřelená růže z papíru

Mám ve skříni velkou hnědou dárkovou krabici, ve které jsou mé staré poklady. Kdybyste ji otevřeli, našli byste dopisy od kamarádek, fotky z vodáků, maturitní šerpu i fotky babičky a dědy. A kdybyste do té krabice nakoukli před x lety mohli jste si přečíst i psaníčka mé bývalé lásky a prohlédnout fotky, kdy mu bylo dvacet. Ano, byla to velká láska a nechtěla jsem se s ním rozloučit. Vzpomínky byly všelijaké a emoce silné. Což byl také důvod, proč jsem si je schovávala.

Jenže za tím bylo něco hlubšího, důležitějšího.

Udržovala jsem se v minulosti a nedovolila si přijmout nové partnerství naplno. Oddávat se vzpomínkám bylo tak krásné, obzvlášť když mi bylo nanic.

Proč to píšu. Skoro celým životem ženy se line nit znovuzrození a smrti. Každý měsíc se dotýkáme těchto dvou pólů, kdy scházíme na úplné dno sebe sama, kde něco zanecháváme, abychom se lehčí navrátily zpět do světla a mohly světu ukázat, kdo jsme. V nejvyšším místě obratu – ovulaci  – se opět pomalu stahujeme z vnějšího světa do vnitřního, abychom zase o něco lépe pochopily samy sebe a to, co již nepotřebujeme, co nás zatěžuje, odevzdaly.

Menstruační cyklus ženy můžete využít k tomu, abyste se co nejvíce sladila a zharmonizovala se svými sny a potřebami.

S tím souvisí i nová partnerství. Nemusíme lpět na starých fotkách, pohledech, vystřelených růžích z poutí a růžových medvědech, kterým už místy chybí chlupy. To vše vás udržuje v minulosti a bere pozornost na přítomnost. Je to černá niť, která se táhne z vašeho energetického těla do doby, která už odvanula.

A jak to udělat, aby to nebolelo!

Využijte svou kreativní fázi, dobu před menstruací, jen pozor na velký úklid. Zaměřte se jen na jednu oblast, jeden šuplík. Čím více emocí se váže s „upomínkovými“ předměty, tím menší kus si ukrojte.

Na třídění si udělejte čas a nenechte se nikým vyrušovat. Dovolte si zamknout se a být jen sama se sebou. Můžete si dát do difuzéru éterický olej levanduli, růži nebo šalvěj, ze směsí Peace and Calming.

Vezměte každou věc, poděkujte sobě i bývalému partnerovi za vše, co jste si oba dali a díky vztahu se o sobě naučili, a dejte ji stranou. Vložte je do jiné krabice, zabalte je. Můžete je spálit a přeměnit na teplo, popel, který nasypete pod keře nebo na kompost. Z popela vyroste něco nového, stejně jako vy jste vyrostla.

Nic nezmizí a vše se přemění v něco jiného.

 

Váš minulý vztah se proměnil, jako jste se proměnila vy. A teď je čas vzpomínky odevzdat minulosti, neboť vás obírají o energii a nedovolí posouvat stávající partnerství nebo tvořit ten budoucí.

A vy budete svobodná!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.